Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü

ONLINE IELTS HAZIRLIK KURSU

Genel Bilgi

IELTS  kursları; Test becerileri, Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma programı olarak entegre edilmiştir ve tüm dersler Uluslararsı sınavlar konusunda deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir.

Herbir  programın süresi toplam 100 saattir. Bu 100 saatlik kurs, öğrencilerin sınavından almaları gereken puanı  elde etmek için gerekli olan dil becerilerini geliştirmeye ve güven kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Ders İçerikleri

IELTS kursları  dil ve sınav stratejileri, testler ve alıştırmaların içinde olduğu 4 ana temel üzerine programlanmıştır: Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma. Her sınav için özellikle  hazırlanan kitapları programımız için temel materyaller olarak tercih edilmektedir.

Genel Bilgi

IELTS kursları; Test becerileri, Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma programı olarak entegre edilmiştir ve tüm dersler Uluslararsı sınavlar konusunda deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir.

Herbir  programın süresi toplam 100 saattir. Bu 100 saatlik kurs, öğrencilerin sınavından almaları gereken puanı  elde etmek için gerekli olan dil becerilerini geliştirmeye ve güven kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Programlara Katılım Koşulları

Katılımcıların, ATAILE Atatürk Üniversitesi Uluslararası Dil Sınavları Koordinatörlüğü Test Ofisi tarafından hazırlanan seviye tespit sınavına giriş yaparak, B1 seviyesinde yeterlilik sonucu alması ön koşulu bulunmaktadır.

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) standartları çerçevesinde B1 (Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olan kişiler :

Program Hedefi

 • Yurt dışında akademik çalışmalarına devam etmek isteyen veya Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık okullarından muaf olmak isteyenlere destek olmak,
 • Dil yeterlilik sınavlarına hazırlanmak veya dil tazminat almak için yeterli puanı almaya katkıda bulunmak,
 • Devlet veya özel sektördeki şirket çalışanlarının Uluslararası Dil Sınavlarındaki  başarısını artırmak ve dili kullanan bireyler oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır.

EĞİTİMDE KULLANILACAK KAYNAKLAR
(KAYNAKLAR KURS ÜCRETİNE DAHİLDİR)

Expert: IELTS is the newest addition to the Expert series and is for the International English Language Testing System (IELTS).It is available in three levels reflecting IELTS bands:

 • Band 5 (suitable for students from band 4)
 • Band 6 (suitable for students from band 5)
 • Band 7.5 (suitable for students from band 6)

Expert: IELTS trains students in all parts of the IELTS test, improving their scores and building language proficiency. It helps students stay focused to get the IELTS band score they need to achieve their goals, whether it’s to get a better job, get on to a university course or for visa requirements.It provides flexible IELTS preparation, with a range of components and resources to support you and your students, however you want to teach.

Coursebook

Includes:

 • ten topic-based modules, divided into test training and test practice, to boost students’ confidence and help them get the band score they need quickly and efficiently
 • task analysis and assess and improve sections, to help students identify what they have learned and where they need to improve, engaging them in learning and motivating them as they progress
 • Expert Speaking section with two practice test videos and activities featuring real IELTS students, to help students understand what to expect in the speaking test and how to be successful
 • Expert Writing with test tasks, model answers and key language, to provide essential preparation for the writing paper
 • grammar reference, to give students a more in-depth look at the grammar covered
 • test strategies provide students with guidance on how to tackle each test task type
 • all videos are available for download and are available in the ActiveTeach

ÖĞR.GÖR. CENGİZHAN AKDAĞ

IELTS BELGE
calender
07 MAYIS / 17 TEMMUZ 2022
tarih
CUMARTESİ / PAZAR 100 Saat ONLINE
sat
09:00 -13:00
card
4000
KAYIT
ÖN KAYIT FORMU
EXAM
SEVİYE SINAVI