Öğrenci Dekanlığı

Tanıtım Günleri

Atatürk Üniversitesi Açık Kapı-Tanıtım ve Tercih Günleri

65. yaşını kutlayan Atatürk Üniversitesi fikre ve bilgiye ulaşma hedefi ve çağdaş nesiler yetiştirme ideallerini yıllardır başarılarını artırarak sürdürmektedir. Güçlü akademik kadrosu, uluslararası standartlardaki eğitim programları, donanımlı altyapısı ile “Hayatın hizmetinde, hep ileriye…” misyonuyla bilim dünyasına örnek olacak araştırmalara ve çalışmalara imza atmaktadır. 

Öğrenciyi merkeze alan eğitim anlayışıyla, aktif eğitim modelini uygulayan ve gelecek kuşakları çağdaş gerekliliklerle donatan, 500 binin üzerinde öğrencisine eğitim veren ve ülkemizdeki 23 Araştırma Üniversitesinden biri olan Üniversitemiz aday öğrencilere Üniversite yaşamı olarak yalnızca eğitim değil, kültür, kişisel gelişim, paylaşımcılık, üretkenlik ve dünyaya açılma fırsatlarını yaşatmaktadır. 

Atatürk Üniversitesinin gelecek vizyonu, dünyaya bakışı ve uluslararası niteliğini sayesinde en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer almaktadır. Bilimsel literatürdeki son gelişmeleri yakından takip ederek öğrencilere aktaran ve dünya standartlarında yükseköğretim imkânı sağlayan bir eğitim yuvası olan Üniversite Türkiye’nin en güzel kampüslerinden birine sahiptir. 6.5 milyon m2 açık, 1 milyon m2 kapalı alanda; gündelik yaşama dair her türlü ihtiyacın karşılanabileceği alışveriş merkezleri, banka şubeleri, kafeteryalar, oyun alanları, sinema salonları, sağlık ve spor merkezleri ile yürüyüş alanları ve kampüsün tamamını kapsayan bisiklet yolu bulunmaktadır.

Bu vesile ile “Hayatın hizmetinde, öğrencilerimizle hep ileriye…” misyonu olan Öğrenci Dekanlığı tarafından düzenlenen Atatürk Üniversitesi Açık Kapı-Tanıtım ve Tercih günlerinde 25 Temmuz- 5 Ağustos günleri arasında Üniversitemiz Erzurum Havuzbaşı kent meydanında aday öğrencilerle buluşarak fakülte ve programlarını tanıttı. Etkinlikler kapsamında öğrenciler üniversite programlarının standlarını gezme, öğretim üyeleri ve mezunlarla tanışma ve TRT Erzurum Radyosun ile 102 Radyo Üniversiteden canlı yayınlanan tanıtımları dinleme ve öğrenci kulüplerimizin çalışmalarını yakından takip etme fırsatı buldular. Yine tanıtım programı kapsamında kampüsü gezmek isteyen öğrenciler için açık kapı etkinlikleri, Üniversitemiz Güzel Sanatlar fakültesi, Eğitim Fakültesi bünyesinde müzik etkinlikleri ve resim etkinlikleri düzenlendi. Su ürünleri Fakültesi ve Turizm Fakültesi tarafından tüm halkımıza ücretsiz balık ekmek ve Osmanlı şerbeti ikramlarında bulunuldu.

Ziyaretler

102 Radyo Uni. Röportaj

Etkinliğimizden Videolar