Oltu Havzası Araştırma ve Uygulama Merkezi

ATA Teknokent ve Oltu Havzası Araştırma ve Uygulama Merkezi İşbirliği

04.03. 2022 tarihinde Oltu Havzası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından ATA Teknokent’in tanıtımı ve “Kuluçka Merkezi Kurulum Çalışmaları” etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Oltu Kaymakamı Cevdet BAKKAL, Oltu Belediye Başkanı Necmettin TAŞÇI, Oltu Beşerî ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı ve Oltu Havzası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cavit Yeşilyurt, Müdür Yardımcıları Arş. Gör. Dr. Keziban SELÇUK, Arş. Gör. Dr. Serpil SÜMER, Oltu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ufuk ATMACA, Milli Eğitim Müdürü İlhami ŞAHİN, Oltu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Önser YEĞİN, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cemal TANRIVER, Oltu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Mustafa ALTUN, Oltu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Baki KARACA, MÜSİAD Başkanı Fuat DEMİR, Oltu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ümmühan Gülsüm  MUSAOĞLU,  Oltu Sanayi Organize Sanayi Müdürü Salih HOCAOĞLU, Oltu Doğutaş Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Cevat AKBULUT, Oltu Organize Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi Ümit ÇELEBİ ile iş dünyasının yetkilileri katıldı.

Sabah 10.30’da başlayan etkinliğin ilk oturumunda Oltu Beşerî ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı ve Oltu Havzası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cavit YEŞİLYURT’un açılış konuşmasıyla başladı ve ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ayhan ÇELİK’in konuşmalarıyla devam etti.  Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hakan ÖZKAN ve İş Geliştirme Uzmanı Âdem KARAKUŞ, “Ata Teknokent&Bigg Ata Sunum” Halil İbrahim YURDUGÜLÜ “Kamu Kurumlarına Yönelik Destek Programları Tanıtım Sunumu” ve Büşra ÇOMAKLI “Patent” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Öğleden sonra saat 14.00’da başlayan ikinci oturumda konuyla ilgili sorulara cevaplar verildi. Kuluçka Merkezi Kurulum çalışmaları netleştirildi ve Oltu Havzası Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde “Kuluçka Merkezi Kurulum” kararı alındı.