Spor Bilimleri Fakültesi

Akreditasyon

        Spor Bilimleri Derneğine bağlı Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (SPORAK) tarafından yapılan incelemeler sonucunda Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi normal öğretim lisans programları 2 yıl süreyle Akredite olmaya hak kazandı. Mevcut eğitim programları ilerletilmesi, sürekli iyileştirilmesi ve yeni programların geliştirilmesi konusunda yönlendirici yol oynamak amacıyla süreci takip eden kurul, 2’nci yılın sonunda ara değerlendirme sonucuna göre bu sürenin 3 yıl daha uzatılabilmesinin uygunluğuna karar verdi.

Verilen Eğitimin Kalitesi Tescillendi

      Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında Üniversite bünyesinde verilen eğitimin kalitesinin tescillenmesi açısından akreditasyon süreçlerine büyük önem verdiklerini belirten Atatürk Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI: “Yüksek Öğretim Kurumlarının yüksek standartlarını garanti etmeleri ve sürekli geliştirerek kaliteyi artırmaları açısından akredite önemlidir. Biz diğer fakültelerimize olduğu gibi Spor Bilimleri Fakültemiz de gereken desteği veriyoruz. Bu çalışmalarımız sonucunda ilgili bölümlerimizin akredite olmasından büyük mutluluk duyuyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

      Gerek donanımlı öğretmenler yetiştirmek gerekse de milli sporcuların yeteneklerini geliştirme amacıyla kaliteden ödün vermeden eğitimine devam eden Spor Bilimleri Fakültesinin iki bölümünün akredite olmasından dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade eden Dekan Prof. Dr. Necip Fazıl KİSHALI “Fakültemizin eğitim-öğretim niteliğini yükselterek alanında aranan spor insanları yetiştirme vizyonu çerçevesinde, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi programlarımız akredite edilme başarısı göstermiştir. Bu süreçte desteğini her zaman arkamızda hissettiğimiz üniversite yönetimimiz ile fakülte mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum” şekilde konuştu.

Daha sonra, Spor Bilimleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Mitat KOZ, Akreditasyon Belgesini Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Necip Fazıl KİSHALI ya teslim etti. Prof. Dr. Necip Fazıl KİSHALI “Diğer bölümlerimiz hazırlıklarını tamamladı İnşaallah kısa süre içerisinde Akredite olacaktır.” dedi.  

Previous slide
Next slide