Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Progamı

Yönetim

BÖLÜM BAŞKANINDAN MESAJ

Değerli öğrenciler,

Sağlık alanında bir meslek seçerek, insana ve insanlığa hizmet etmek için fedakârlığı ön planda tuttuğunuzu ve her zaman öğrenmeye aday olduğunuzu gösterdiniz. Günümüzde sağlık hizmetleri; farklı mesleklerin bir arada bulunduğu, insanlara kaliteli hizmet sunmak için yüksek teknolojik imkânlardan yararlanılarak sunulan bir ekip hizmetidir. Tıbbi sekreterler de bu ekibinin bir üyesi olarak, hastanın hastaneye kabulünden taburcu oluncaya kadarki tüm aşamalarda birçok görevi üstlenmektedir. Tıbbi sekreter olarak gerek hasta ve hasta yakınları ile gerekse sağlık kurumu personeli ile etkili iletişiminiz ve bilgi birikiminizle bu ekip içerisinde ne kadar önemli görevler alacağınızı anlayarak eğitiminizi sürdürmenizi, ihtiyacınız olan her tecrübeyi fazlasıyla edinmek için bu kısa eğitim döneminde hocalarımız ve üniversitemiz olarak size sunduğumuz imkânları en iyi şekilde değerlendirmenizi umuyorum.

Sevgili Aileler; Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksek Okulu olarak iyi biliyoruz ki şu anda aramızda bulunan sizin çocuklarınız bizim de gelecekte ki paydaşlarımız olacaklardır. Vatanına, milletine ve toplum sağlığına en iyi şekilde hizmet vermeleri en temel gayemizdir. Bu nedenle; yalnızca eğitim hayatları boyunca değil, eğitim hayatlarından sonra yaşamın her alanında başarılı olacak şekilde eğitim alacaklarını sizlere belirtmek isterim.

Louis Pasteur “Şans, ona hazır olan zihinleri seçer” sözünden yola çıkarak, topluma hizmet etmek ve toplum sağlığına katkı yapmak gibi önemli ve değerli bir amaç için çıktığınız bu yolculukta Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksek Okulu’nu seçmiş olmanızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor, başarılarınızın okulumuzda ve iş hayatınızda da devam etmesini diliyorum.

Birlikte keyifli, verimli ve başarılı bir eğitim dönemi geçirmek dileğiyle…

Doç.Dr. Zeynep AYDOĞAN