MİSYON
Çağdaş ve evrensel değerler ışığında, yargı örgütü başta olmak üzere tüm sektörlerin temel hukuk bilgisine sahip ara insan gücü ihtiyacını karşılayabilecek teorik alt yapısı olan, uygulamayı bilen ve teknolojiyi takip eden öğrenciler yetiştirmek amacıyla adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunmaktır.
VİZYON
Ülkemizin hukuk ve adalet alanlarında
eleman yetiştiren en iyi Adalet Meslek Yüksekokullarından biri olmak başlıca
hedefimiz olup, temel hukuk bilgisine sahip ara insan gücü ihtiyacının
karşılanmasına önemli katkılarda bulunabilen, akademik etkinlikler
düzenleyebilen, bilimsel yayınlar yapabilen, öğrenciler tarafından tercih
edilen, ülke çapında tanınan ve ülkemizin en iyi Adalet Meslek Yüksekokulu olma
unvanına sahip olabilmektir.
Adalet Bakanlığında ihtiyaç duyulan cezaevleri, icra daireleri ve mahkeme kalemleri gibi çeşitli birimlere ara eleman yetiştirmek ve mezunlarımızın adalet, yargı ve hukuk sisteminin çeşitli kademelerinde görev yapacak donanımda olmalarını temin etmektir.