Bahçe Bitkileri Bölümü
Previous
Next

Haberler / Duyurular

Bahçe Bitkileri Bölümü Program Eğitim Amaçları, Ziraat Fakülteleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ZİDEK) eğitim amaçları doğrultusunda güncellenmiştir.

A.Ü.Z.F Bahçe Bitkileri Bölümü Program Eğitim Amaçları;

EA-1 Mezuniyet sonrası 10 yıl içinde özel sektörde yönetici, proje lideri, takım lideri, birim müdürü gibi konumlara gelebilen ya da kendi işini kurarak hem tarımsal üretime katkıda bulunabilen hem de istihdam yaratabilen bahçe bitkileri alanında ziraat mühendisleri yetiştirmektir.

EA-2 Bunun yanında mezunlar kamuda da ziraat mühendisi olarak çalışabilir kurum içerisinde genel müdür, müdür, şube müdürü gibi unvanlar alabilir.

EA-3 Bahçe bitkileri ile ilişkili endüstri kollarında (tohum firmalarında, fide firmalarında, fidanlık işletmelerinde, ıslah kuruluşlarında, gıda kalite kontrol laboratuvarlarında, ruhsatlandırma ve pazarlama alanlarında, muhafaza ve pazarlama işletmelerinde, bahçe bitkileri alanında danışmanlık şirketlerinde ve meslek örgütlerinde vb.) görev alabilirler.

EA-4 Yurt içi ve yurt dışı yüksek lisans ve doktora programları ile akademik kariyer yapma imkânına da sahiptirler.

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanımız ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Sezai Ercişli Web of Science’ da yayımlanan SCI yayınlarda 500 yayın sayısına ulaşan Atatürk Üniversitesi mensubu ilk akademisyen oldu
Prof. Dr. Sezai Ercişli Atatürk Üniversitesi'nin kurulduğu 1957 tarihinden itibaren Atatürk Üniversitesi adresli Web of Science’ da yayımlanan SCI yayınlarda 500 yayın sayısına ulaşan Atatürk Üniversitesi mensubu ilk akademisyen oldu.
Bahçe Bitkileri Bölümü Program Eğitim Amaçları, Ziraat Fakülteleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ZİDEK) eğitim amaçları doğrultusunda güncellenmiştir.
A.Ü.Z.F Bahçe Bitkileri Bölümü Program Eğitim Amaçları; EA-1 Mezuniyet sonrası 10 yıl içinde özel sektörde yönetici, proje lideri, takım lideri, birim müdürü gibi konumlara gelebilen ya da kendi işini kurarak hem tarımsal üretime katkıda bulunabilen hem de istihdam yaratabilen bahçe bitkileri alanında ziraat mühendisleri yetiştirmektir. EA-2 Bunun yanında mezunlar kamuda da ziraat mühendisi olarak çalışabilir kurum içerisinde genel müdür, müdür, şube müdürü gibi unvanlar alabilir. EA-3 Bahçe bitkileri ile ilişkili endüstri kollarında (tohum firmalarında, fide firmalarında, fidanlık işletmelerinde, ıslah kuruluşlarında, gıda kalite kontrol laboratuvarlarında, ruhsatlandırma ve pazarlama alanlarında, muhafaza ve pazarlama işletmelerinde, bahçe bitkileri alanında danışmanlık şirketlerinde ve meslek örgütlerinde vb.) görev alabilirler. EA-4 Yurt içi ve yurt dışı yüksek lisans ve doktora programları ile akademik kariyer yapma imkânına da sahiptirler..
Previous
Next