Elektrik - Elektronik Mühendisliği

İşletmede Mesleki Eğitim (İME)

İME Başvuruları

İME yönergesine göre İME başvuru hakkına sahip olanların tercihlerini 30.10.2022 Pazar günü saat 24.00’a kadar aşağıdaki linkten gerekli bütün bilgileri girerek tamamlamaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra form erişime kapatılacak ve başvuru alınmayacaktır.

Başvuru Linki

ÖNEMLİ BİLGİLER

1- İME yerleştirmelerinde 2019 girişli öğrencilere öncelik verilecektir.
2- AGNO’nuz 2.00’dan yüksek olmalı
3- İkinci, dördüncü ve altıncı yarıyıllardaki müfredatında yer alan derslerden devam şartını sağlamadığı/almadığı dersi olan veya belirtilen yarıyıllarda devam şartını sağlamış olsa bile üç taneden fazla başarısız dersi olan öğrenciler, İşletmede Mesleki Eğitim (İME) programına başvuru yapamazlar.
4- Önemli Not: Erzurum TEİAŞ için başvuru yapacak öğrenci arkadaşlarımızın aynı zamanda muhakkak https://stajbasvuru.teias.gov.tr/ adresinden İŞYERİ EĞİTİMİ programına başvurmaları gerekiyor.  Erzurum haricinde TEİAŞ diğer bölgelere başvurup işyeri programına kabul edilen öğrencilerimizin de TEİAŞ iş yeri eğitimlerin İME kapsamında kabul edebileceğiz (TEİAŞ başvurularını takip etmelisiniz. Başvuru tarihini kaçırmamalısınız. Başvurular genelde Ekim-Kasım ayları içerisinde oluyor). TEİAŞ için kabul alır almaz BİME Komisyonunu bilgilendirmelisiniz.
5- Önemli Not: Aselsan, Baykar ve Havelsan’dan uzun dönem staj kabulü alanların stajları İME takvimi içinde yer alması durumunda İME stajı olarak kabul edilecektir. Bu kurumların kendi kabul süreçleri olduğundan öğrencilerimizin ilgili firmalara uzun dönem staj başvurularını kendilerinin yapması ve kabul alır almaz BİME komisyonunu bilgilendirmeleri gerekmektedir.
6- Önemli Not: HAMLE Bilişim Eğitim Danışmanlık Belgelendirme San. ve Tic. A.Ş ve HAMLE Bilişim Eğitim Danışmanlık Belgelendirme San. Ve Tic. A.Ş isimli firmalara başvuru yapacak öğrencilerin seçimi https://dijitalhamle.com/application adresinde bulunan formu dolduran öğrenciler arasından firma tarafından yapılacaktır.

İME Hakkında Sık Sorulan Sorular

İME Sözleşmesi

İşletmede Mesleki Eğitim Yönergesi (Güncel – 2022)

İME’ye Gitmeyecek Öğrenciler İçin Müfredat

İME Başvuru Süreci Form ve Dokümanları :

 1. Protokol Yapılan İşyerleri, Kontenjanlar ve Başvuru Şartları
 2. Örnek CV

İME Devam Ederken ve İME Sonunda Doldurulması Gereken Formlar :

 1. İME ile İlgili Önemli Hususlar
 2. İME Değerlendirme Rubriği
 3. İME İşyeri Yetkilisi Değerlendirme Formu
 4. İME Dersi Devam Çizelgesi
 5. İME Çalışma Takvimi
 6. İME Haftalık Rapor Formu
 7. İME Dosyası (İME sonunda doldurulmuş olan dosya)

UME Ek Yerleştirmeleri Sonrası Güncel Liste

UME Ek Yerleştirmeleri Sonrası Güncel Liste

UME Yerleşmeleri İlan İtiraz Sonrası Kesin Liste

UME’ye gidecek öğrenciler sözleşme formunu doldurduktan sonra imzalayıp bölüm UME komisyonuna vermeleri gerekmektedir. Bu süreç içerisinde size UME komisyonu tarafından bilgilendirme yapılmadığı sürece hiçbir şekilde atanmış olduğunuz Kurum/Şirket ile İLETİŞİME GEÇMEYİNİZ. Atanmış olduğunuz kurum/şirket ile ön görüşmeler UME komisyonu tarafından yapılacaktır.

Sözleşme Formu

UME Yerleşmeleri İlan İtiraz Sonrası Kesin Liste

UME Yerleştirme Sonuçları

Uygulamalı Mühendislik Eğitimi (UME) yerleştirme sonuçları ilan edilmiştir.

1-İlan sonuçlarına resmi dilekçe yazarak 2 Kasım 2021 mesai bitimine kadar itiraz edilebilir. Dilekçe bölüm sekreterliğine teslim edilmelidir.

2-UME Başvuru formu boş kalan kontenjanlar için 5 Kasım 2021 Mesai bitimine kadar açılmıştır. Başvurup yerleşememiş, hiç başvurmamış veya yerleştiği yerden memnun olmayıp değiştirmek isteyen öğrencilerimiz (Mülakatla yerleşenler hariç), belirtilen tarihe kadar başvuru yapabilirler.

3- Sonuçların açıklamalarında belirtildiği üzere TEİAŞ için başvuru TEİAŞ’ın kendi sitesinden mutlaka yapılmalıdır.

4- Hamle Mühendisliğe yerleşen öğrencilerimiz açıklama kısmında belirtilen adresten başvurularını gerçekleştirerek şirketle hemen iletişime geçmelidirler.

Ume Yerleşmeleri İlanı

UME Başvuruları

2018 ve sonrası müfredata tabi öğrencilerimizden UME yönergesine göre UME başvuru hakkına sahip olanların tercihlerini 15.10.2021 Cuma günü mesai bitimine (17:00) kadar aşağıdaki linkten gerekli bütün bilgileri girerek tamamlamaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra form erişime kapatılacak ve başvuru alınmayacaktır.

Başvuru Linki

ÖNEMLİ BİLGİLER
1-Sadece 2018 ve sonrası müfredata tabi öğrenciler başvurabilir.
2-AGNO’nuz 2.00’dan yüksek olmalı
3-İkinci, dördüncü ve altıncı yarıyıllardaki müfredatında yer alan derslerden devam şartını
sağlamadığı/almadığı dersi olan veya belirtilen yarıyıllarda devam şartını sağlamış olsa bile
üç taneden fazla başarısız dersi olan öğrenciler, Uygulamalı Mühendislik Eğitimi (UME)
programına başvuru yapamazlar.
4- Önemli Not: Erzurum TEİAŞ için başvuru yapacak öğrenci arkadaşlarımızın aynı zamanda muhakkak https://stajbasvuru.teias.gov.tr/ adresinden İŞYERİ EĞİTİMİ programına başvurmaları gerekiyor.
Erzurum haricinde TEİAŞ diğer bölgelere başvurup işyeri programına kabul edilen öğrencilerimizin de TEİAŞ iş yeri eğitimlerin UME kapsamında kabul edebileceğiz (TEİAŞ başvurularını takip etmelisiniz. Başvuru tarihini kaçırmamalısınız. Başvurular genelde Ekim-Kasım ayları içerisinde oluyor). TEİAŞ için kabul alır almaz BUME Komisyonunu bilgilendirmelisiniz.
5- Önemli Not: Aselsan, Baykar ve Havelsan’dan uzun dönem staj kabulü alanların stajları UME takvimi içinde yer alması durumunda UME stajı olarak kabul edilecektir. Bu kurumların kendi kabul süreçleri olduğundan öğrencilerimizin ilgili firmalara uzun dönem staj başvurularını kendilerinin yapması ve kabul alır almaz BUME komisyonunu bilgilendirmeleri gerekmektedir.
6-Önemli Not: HAMLE Bilişim Eğitim Danışmanlık Belgelendirme San. ve Tic. A.Ş ve HAMLE Bilişim Eğitim Danışmanlık Belgelendirme San. ve Tic. A.Ş isimli firmalara başvuru yapacak öğrencilerin seçimi https://dijitalhamle.com/application adresinde bulunan formu dolduran öğrenciler arasından firma tarafından yapılacaktır.

UME Hakkında Sık Sorulan Sorular

Uygulamalı Mühendislik Eğitimi, Protokol ve Sözleşmeler

Uygulamalı Mühendislik Eğitimi Yönergesi (Güncel – 2022)

UME’ye Gitmeyecek Öğrenciler İçin Müfredat

UME Başvuru Süreci Form ve Dokümanları :

 1. Protokol Yapılan İşyerleri, Kontenjanlar ve Başvuru Şartları
 2. Örnek CV

UME Devam Ederken ve UME Sonunda Doldurulması Gereken Formlar :

 1. UME ile İlgili Önemli Hususlar
 2. UME Değerlendirme Rubriği
 3. UME İşyeri Yetkilisi Değerlendirme Formu
 4. UME Dersi Devam Çizelgesi
 5. UME Çalışma Takvimi
 6. UME Haftalık Rapor Formu
 7. UME Dosyası (UME sonunda doldurulmuş olan dosya)