Özel Eğitim Bölümü

Özel Eğitim Bölümümüze Hoş Geldiniz!

Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümü olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimde feda edilecek tek bir fert dahi yoktur” sözünü ilke edinerek, her bireyin adaletli, eşit ve nitelikli eğitim fırsatlarına sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Uzman akademik kadromuzla, geleceğin özel eğitim öğretmenlerini en iyi şekilde yetiştirmeyi hedefliyoruz. Lisans programımız, teorik ve uygulamalı eğitimlerle öğrencilerimizin mesleki yeterliliklerini en üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Özel gereksinimli bireylerin eğitim süreçlerine tam katılımını sağlamak ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için çalışıyoruz.

Duyurular/Haberler

»2023-2024 Bahar dönemi Final ve Bütünleme Sınavlarınız yayınlanmıştır. Sınavlarınızda başarılar dileriz.  2023-2024 Bahar Dönemi Final ve Bütünleme Sınav Programı

Akademik Etkinlikler

»Özel Eğitim Bölümü olarak, Sayın Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Hazır hocamızın ‘Özel Eğitimin Dünü, Bugünü ve Yarını’ başlıklı seminerine, üniversitemizin kıymetli öğrencileri ve değerli öğretim elemanlarını, 31 Mayıs 2024 tarihinde saat 13.00’da Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’na teşriflerinizi bekleriz.