Oltu Meslek Yüksekokulu

Oltu Meslek Yüksekokulu’na Mekânda Erişilebilirlik Bayrağı (Turuncu Bayrak) Ödülü

YÖK tarafından Ülkemizdeki tüm üniversitelerin birimleri arasında düzenlenen “2022 Engelsiz Üniversite Ödülleri” sahiplerini buldu. Atatürk Üniversitesi’nin engelli öğrenciler için mekânda ve eğitimde erişilebilirlik ve engelli yaşama sunduğu hizmetler çerçevesinde yapmış olduğu çalışmalar YÖK tarafından Mekânda Erişilebilirlik Bayrağı (Turuncu Bayrak) ile ödüllendirildi. Bu kapsamda, beş fakülte, iki meslek yüksekokulu ve bir yüksekokulun yer aldığı Turuncu Bayrak listesinde Oltu Meslek Yüksekokulu ile Uygulamalı Bilimler Fakültesi de yer aldı.

Üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen 2022 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerini kazananlar Ankara’da düzenlenen törenle YÖK Başkanı Erol Özvar tarafından açıklandı. 114 üniversiteden yapılan 1074 başvurunun 34 panelist tarafından değerlendirilmesi sonucunda, 84 üniversite toplam 384 bayrak almaya hak kazandı.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı daha önce Atatürk Üniversitesi Merkez Kampüsünün, Mimarlık ve Tasarım ile Edebiyat Fakültelerinin ve Teknokent Binasının Mekânda Erişebilirlik Ödülüne (Turuncu Bayrak) sahip olduklarını hatırlatarak şunları söyledi: “Atatürk Üniversitesi olarak çevreci ve engelsiz bir kampüste öğrenci merkezli ve kalite odaklı eğitim ve araştırma anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz”. Üniversitemizde engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri ile ilgili yapılan çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Özel öğrenci ve personellerimiz, sınıflarına ya da çalışma alanlarına kolayca ulaşabilmelerine imkân tanıyan projelerimizi uygulamaya geçiriyoruz. Bu kapsamda Engelsiz Üniversite Birimimiz, Mekânda ve Eğitimde Erişilebilirlik ile Program Nişanı çalışmalarına katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.”