Öğrenci Dekanlığı

Kentle Bütünleşen Üniversite

Atatürk Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından düzenlenen “Kentle Bütünleşen Üniversite” etkinliği kapsamında çeşitli liselerde eğitim gören öğrencilere yönelik fakülte tanıtım programı gerçekleştirildi.

Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Keskin, Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Yaşar Totik ile yönetimi, ilgili fakültelerin temsilcileri, akademisyenler, öğretmenler ile çok sayıda öğrenci katıldı.

ÖĞRENCİ DEKANLIĞI- İBRAHİM HAKKI FEN LİSESİ “EKİP ÖĞRENCİ PROJE ÇALIŞTAYI

Atatürk Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı ve Erzurum İbrahim Hakkı Fen Lisesi’nin ortaklaşa düzenlediği Ekip Öğrenci Proje Çalıştayı’nda  Proje ve Patent Kulübü öğrencileri ve Mühendislik fakültesinin hocaları buluştu. Çalıştay kapsamında öğretim üyelerinin deneyim ve tecrübelerinden yararlanan lise öğrencileri  ulusal ve uluslararası platformlarda düzenlenecek yarışmalara katılım ve  proje ve patent konularında bilgilendirildiler.

Çalıştaya Teknokent Müdürü Prof. Dr. Ayhan ÇELİK, Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Yaşar TOTİK ve Dekan yardımcısı Doç. Dr. Meral OLTULU ve Mühendislik Fakültesinden çok sayıda  öğretim üyesi ve Erzurum İbrahim Hakkı fen Lisesi Müdürü Ayhan SARAÇOĞLU ve Müdür Yardımcısı Yıldırım Dindi ile Lise öğretmenleri ve öğrencileri katılım gösterdiler.