Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Staj

 STAJLA İLE İLGİLİ TEMEL BİLGİLER

Staj başvuruları Üniversitemiz WEB sitesindeki OBS seçeneği ile yapılacaktır.
1-Başvuru işlemleri—–>Kayıt başvuruları—>Staj başvuruları                                                                  

2-657 sayılı kanuna göre kendisi DEVLET MEMURU olan öğrenciler için sigorta yapılamayacağından, başvuruda bu durumu belirleyen seçeneği işaretlemelkidir.

3-Diğer öğrenciler Ön başvuru yapıldıktan sonra “turuncu” sekmedeki istenilen bilgiler girildikten sonra kesin başvuru yapılmış olacaktır.

4-Staj için müracaat edilen yerin IBAN no seçeneği için uygun olanı işaretlemelisiniz.
5-Staj başvuruları, stajın başlama tarihinden 20-30 gün önce yapılmalıdır.(3 güne kadar SKS sigorta işlemi başlatabiliyor) 

6-Staja başlama günü Pazartesi olmalıdır (resmi kurum dışındaki işletmelerde cumartesi günü staj yapılabilir). Resmi ve Dini Tatil günlerinde staj yapılmaz.
7-Staj komisyonu onayladı->Meslek Yüksekokulu komisyonu onayladı->SKS onayladı-> bilgisi tamamlandıktan sonra öğrenci staja başlama belgesini ve siğorta belgesini sistemden yazdırabilir.
8-Staj başlama yazısını getirerek staj dosyasını yüksekokulumuzdan alınız.
9-Staj başvurusu geçerli sebeple reddedilen öğrenci red olma sebebini giderdikten sonra tekrar staja başvurmalıdır.

10-Staj komisyonu başkanı SKS komisyonunun onayladığı stajları öğrenci stajını bitirip defterini getirdiği zaman –eğer stajı kabul edilirse-işlemler kısmında sarı renkli
sekmeden “stajı tamamla” sekmesini onaylamalıdır.

11-SKS Reddetti ( sigorta işlemi işe başlama tarihinden 30 gün önce yapılabildiği için işlem yapılamadı ) uyarısı alan bir öğrenci staj başlama tarihinden aylar önce sistem üzerinden başvurmuş anlamına geliyor. Staj başlama tarihinden en fazla 30 gün önce sisteme bilgiler girilmeli. Mesela 25 Haziran da başlayacak bir staj için Mart ayında başvuru yapılamaz. 

12. Staj siğortanız Atatürk Ünivewrsitesi tarafından yapılacaktır. SKS tarafından stajı onaylanan öğrenci “İşyeri Kaza Siğorta Poliçesi”ni sistemden yazdırabilir.