Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi

Eğitimler

Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde her dönem düzenli olarak Kariyer Planlama Eğitimleri ve İş Kulübü Eğitimleri verilmektedir. Kayıt için merkezimizle iletişime geçmeyi unutmayın.

Kariyer Planlama Eğitimleri

Kariyer Planlama Eğitimleri; çoğunlukla fakülte bazlı olarak son sınıf öğrencilerine uygulanan ve bir gün süren eğitimlerdir. Eğitim içeriğinde; kariyer kavramı, konfor alanı, kendini tanıma, iş ve meslek seçimi kriterleri, profesyonel özgeçmiş hazırlama, iş başvuru yöntemleri ve mülakatlara hazırlık gibi konular ele alınmakta ve eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir.

Kariyer Planlamaya Giriş Eğitimleri

Kariyer Planlamaya Giriş Eğitimleri; çoğunlukla fakülte bazlı olarak birinci sınıf öğrencilerine uygulanan ve bir gün süren eğitimlerdir. Eğitim içeriğinde; kariyer kavramı, konfor alanı, kendini tanıma, iş ve meslek seçimi kriterleri, profesyonel özgeçmiş hazırlama, iş başvuru yöntemleri ve mülakatlara hazırlık gibi konular ele alınmakta ve eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir.

İş Kulübü Eğitimi

“İŞ KULÜBÜ İLE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ HAYATA ÖNDE BAŞLIYORLAR”


İŞ KULÜBÜ kadınlar, gençler, öğrenciler ,engelliler, uzun süreli işsizler, dezavantajlı konumdaki kişilere danışmanlık hizmeti yoluyla, iş arama motivasyonu ve yöntem desteği vermek maksatlı eğitim programıdır.

İş Kulübünün Amacı;

• Çalışmak isteyen herkese göre bir iş olduğu fikrinin iş arayanlarda oluşturulması.
• İş arayanların öz güvenlerinin yükseltilerek açık işlere yönlendirilmelerinin kolaylaştırılması.
• İş arayanların kendi tecrübelerinden yola çıkarak iş arama stratejilerini geliştirmelerinin sağlanması.
• İş arama sürecinde oluşturdukları eylem planlarını uygulayabilmelerini sağlanması.
• Birey olarak kendini tanımalarının sağlanması ve yapabileceklerinin onlara gösterilmesi.

İş kulüplerinde 10-15 kişilik gruplarla 25 saatlik eğitim programı ile cv hazırlama, mülakat teknikleri, iş görüşmesi, telefon görüşmesi, iş veren beklentileri, iş arama kanalları, beden dili gibi birçok alanda aktivitelerin eğlenceli bir şekilde uygulanmasıyla davranışların kalıcı olarak kişilerin iş arama becerileri geliştirilecektir.

İŞ KULÜBÜ hizmetleri tüm katılımcılar için ücretsiz olup yaş öğrenim seviyesi sınırlaması olmaksızın tüm vatandaşlara hizmet vermektedir.


“İŞ KULÜBÜ İLE ÖĞRENCİLER İŞ HAYATINA HAZIR HALE GELİYOR”

Çalışmak isteyen herkese göre bir iş bulunduğunu, işe girebilmek için neler yapmanız gerektiğini, tecrübe sahibi olmadan da iş bulunabileceğini, hangi yollarla iş arayabileceğinizi, iyi bir özgeçmişin nasıl hazırlanacağını, iş görüşmelerinde nasıl davranmanız gerektiğini, işe kabul edilmeniz için küçük ama önemli detaylarını uygulamalı olarak toplam 25 saatte verilen iş külünü eğitimleri eğitimler öğrencileri iş hayatına hazırlayıp daha erken istihdam olmalarını sağlıyor. Özellikle öğrencilerin mezun olduktan işe girmelerinde kendini ifade edip kendi nitelik mesleki becerilerini işverene aktaramadığı için istihdamı olması gereken zaman da olmayıp daha çok zaman kaybına neden oluyor .İş kulübü eğitimi ile kendi tanıma ve tanıtma , özgeçmiş hazırlama, işveren görüşmelerinde nelere dikkat edilmeli, Mülakat tekniklerini uygulamalı şekilde öğreniyor. Ayrıca öğrencilere motivasyon ve özgüven sağlayan iş kulübü eğitimleri düzenlendikten sonra iş hayatına geçişleri sürecinde desteğe devam ediliyor.
İş Kulübü eğitiminde katılımcılar özgeçmiş hazırlamada doğru bilinen yanlışları öğrendikten sonra İş Kulübü Lideri birlikte özgeçmiş hazırlıyorlar, iletişim ve beden dilinin özellikle mülakattaki önemini uygulamalı olarak öğreniyorlar. Etkili Mülakat Teknikleri, Mülakat Çeşitleri öğrenildikten sonra uygulamalı olarak Mülakatları özellikle Grup mülakatları simülasyonları ile katılıcımlar kendi arasında mülakat deneyimi sağlamış oluyorlar.