Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü

        Spor hizmetleri olarak, öğrencilerin ve çalışanların beden sağlıklarını korumak ve geliştirmek, onlara disiplinle çalışma alışkanlığı kazandırmak, spora ilgi duymalarını sağlamak, enerjilerini bu olumlu yöne yöneltmek, boş zamanlarını değerlendirmek için ilgi duydukları spor dalında çalışmalarını sağlamak üzere spor müsabakaları düzenlemek, öğrencilerin üniversitemizi temsilen yarışma ve müsabakalara katılmalarını sağlamak.

      Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen üniversitelerarası spor müsabakalardır.  2. Lig – 1. Lig – Süper Lige Yükselme –  Süper Lig –  Ünilig (Üniversiteler arası deplasmanlı lig) ve Türkiye Şampiyonası.

      Spor Faaliyetlerine katılmak isteyen öğrenciler Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden sportif faaliyetlere katılım linkini tıklayarak katılmak istedikleri spor branşına baş vurabilirler.

Spor Şenlikleri kapsamında, Fakülte ve Yüksekokul öğrencileri arası düzenlenen müsabakalardır.

Spor Faaliyetlerine katılmak isteyen öğrenciler Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden sportif faaliyetlere katılım linkini tıklayarak başvurabilecekleri gibi öğrenim gördüğü Fakülte/Yüksekokul spor temsilcisine de başvurarak üniversite içi spor faaliyetlerine katılabilmektedir.