Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü

İklimin Geleceği: Geleceğin İklimi Projesi

TÜBİTAK 4004 – Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında ihtisaslaşan Üniversitemiz yürütücülüğünde lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik iklim değişikliği farkındalığı hakkında eğitim, bilimsel gezi, atölye, sergi, çalıştay ve fidan dikim etkinlikleri düzenlenecektir.

TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verilen İklimin Geleceği: Geleceğin İklimi Projesi ile lisans ve lisansüstü programlarda örgün eğitimlerine devam eden gençlerin, interaktif uygulamalarla iklim değişikliği konusunu çeşitli boyutlarıyla ele alarak, konuya dair bilgi seviyelerini arttırılması amaçlanmaktadır. Bu proje ile katılımcıların tabiatı koruma ve tabiat ile uyumlu yaşama bilinci kazanmaları, uzman eğiticiler ile birlikte kamu politikaları geliştirmeleri, yerel, ulusal ve uluslararası çevre çalışmalarına katılmaları ve aktif olmaları hedefleniyor.

Yüz yüze gerçekleştirilecek olan eğitimlerde katılımcıların konaklama ve iaşe giderleri proje tarafından karşılanacak olup, katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Başvuru için aşağıda yer alan internet adresinde yer alan çevrim içi başvuru formlarının en geç 10 Ağustos 2022 tarihine kadar doldurulması gerekmektedir.

Etkinlik web sitesi: https://iklim.kastamonu.edu.tr/projemiz-katilimci-kabulune-basladi/

Kaynak: T.C. KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ / Genel Sekreterlik