Uluslararası İlişkiler Bölümü

Değişim Programları

Atatürk Üniversitesi, bünyesinde eğitim alan lisans ve lisansüstü öğrencilerine geniş imkânlar içeren değişim programlarından faydalanma fırsatı tanımaktadır. 

Atatürk Üniversitesi’nin bir bileşeni olarak Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri yurtiçi ve yurtdışı, Avrupa, Balkanlar ve Asya gibi çeşitli seçeneklere sahip oldukları bu programlara başvurma hakkına sahiptir.

Değişim programlarına başvuru, güncel duyuruların ilanı ve etkinlikler için Atatürk Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi’nin web sayfasını takip edebilir, bölüm koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Müge YÜCE’yi ziyaret edebilir ve Fakülte Koordinatörü Doç. Dr. Gülşen AYDIN ile iletişime geçebilirsiniz.

Üniversitemizin yapmış olduğu ikili anlaşmalar doğrultusunda Erasmus programları ile Avrupa ülkelerine, Orhun programı ile Doğu Avrupa ve Orta Asya ülkelerine, PAX programı ile Tayvan’a gidebilir, üniversite öğreniminizin bir dönemini bu ülkelerde geçirebilirsiniz. Diğer yandan Avrupa Dayanışma Sistemi ile daha kısa süre ile Avrupa ülkelerinde gönüllülük hizmetlerine katılabilirsiniz.

Yurtdışı programlarının yanında Farabi değişim programı ile yurtiçindeki bir üniversitede bir veya iki yıl eğitim alabilirsiniz.

Erasmus programı kapsamında Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri Finlandiya, Polonya, Romanya ve Macaristan’a, Mevlana programı ile Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Nahçıvan, Azerbaycan, Gürcistan’a, PAX Programı ile Tayvan’a, Farabi programı ile Türkiye’den 99 farklı üniversite arasından seçim yapabilirler.

Değişim Programları Tanıtım Videosu