Tıp Fakültesi

Mezunlarımız

Mezun Bilgi Sistemi Hakkında

Mezun Bilgi Sistemi için “mezun.atauni.edu.tr” adresi üzerinden giriş yapılması ve kaydolunması durumunda mezunlarımız; etkinlikler, duyurular, mentörlük, mezunkart, kariyer günleri ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mensupları ve Mezunları Derneği (ERATÜN) ile ilgili bilgilere de ulaşılabilecekler.

Mezunlarımız iletişim, mezun ve çalışma durumlarına ait bilgilerini sisteme girerek paylaşmaları durumunda, kendi dönemine ait mezun arkadaşlarının nerelerde ikamet ettiği, hangi işte çalıştığı gibi güncel bilgilerine de ulaşabilecekler ve harita üzerinde nerede bulunduklarını görebilecekler.

Bu sistem sayesinde mezunlarımız ve mezun adaylarımız üniversitemiz hakkındaki tüm güncel bilgileri takip edebilecek ve hazırlamış olduğumuz etkinliklere katılabilecekler.

1980
TIP FAKÜLTESİ 1980 YILI MEZUNLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Atatürk Üniversitesi’nde  1979-80 yılında eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, dönemin siyasi sorunları ve 1980 ihtilali nedeniyle Hipokrat Yemini edemeden diplomalarını alarak yurdun dört bir yerinde göreve başladı. Mezuniyet coşkusunu yaşayamayan öğrencilerden Doç. Dr. Ali Kurt, sosyal medya üzerinden dönem arkadaşlarıyla iletişime geçerek, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI’nın desteğiyle “1979-1980 Mezunları Vuslat Programı” etkinliği düzenledi.

Rektörlük binasındaki Mavi Salon’da diploma ve mezuniyet törenine katılarak yemin eden doktorlar, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI ve Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Fatih ALBAYRAK’tan temsili olarak diplomalarını aldı. Program sonrası hep birlikte salon dışına çıkan doktorlar, keplerini atarak 40 yıllık hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı.   29.04.2019

1982
TIP FAKÜLTESİ 1982 YILI MEZUNLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi 1976-1982 dönemi mezunları 40. yıl mezuniyet buluşma programı için Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda bir araya geldiler.

Programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Fatih ALBAYRAK’ın katıldığı ve Prof. Dr. Gülay GÜLLÜLÜ, Dr. Rahmi ÖZKURT’UN organize ettiği programa, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen doktorlar eski günleri hatırlayarak 40 yıl öncesine gittiler.  14.10.2022

1987
TIP FAKÜLTESİ 1987 YILI MEZUNLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi 1987 yılı mezunları, her yıl olduğu gibi bu yıl da 35. yıl buluşması programında yine bir araya geldiler. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlyas Çapoğlu’nun organize ettiği programa, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen doktorlar eski günleri hatırlayarak 35 yıl öncesine gittiler.

Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleşen programda katılımcıların davetiyle onur konuğu olarak yer alan Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, bu anlamlı programa ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, Atatürk Üniversitesinin mezunlarla hiçbir zaman bağını koparmadığını söyledi.

Programın sonunda Rektör Çomaklı, 1987 yılı mezunlarına katılım belgelerini takdim ederek, hatıra fotoğrafında yer aldı.

87 mezunları; 35. yıl buluşmaları kapsamında kampüsü ve şehrin tarihi ile turistlik yerlerini gezdikten sonra gelecek yılın planlamasını yaparak etkinliği tamamladılar. 25.07.2022